Fabrika Tanıtım VR ( 360 derece hareketli ) Video


Viking Temizlik

Viking Temizlik ve Kozmetik A.Ş. 1978 yılında Avcı Kimya unvanı ile başladığı ticari hayatına, 1992 yılında Viking Temizlik Ürünleri Limited Şirketi ve 2004 yılında Viking Temizlik ve Kozmetik Ürünleri A.Ş. unvanını alarak devam etti. 2005 yılında İzmir Kemalpaşa’da kurulan 53.000 m²‘lik Avrupa standartlarındaki tesisi ile deterjan ve kozmetik sektöründeki varlığını, tam otomasyonlu üretim sistemi ve yılda 214.000 tonluk üretim kapasitesi ile sürdürmektedir. İstanbul Sanayi Odası (İSO) 2018 yılı verilerine göre Türkiye ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesinde 100 basamak yukarı çıkarak 395. sırada yer almıştır. Son 10 yılda aldığı sayısız ödüle yenilerini ekleyerek yükselen başarısını sürekli tescilleyen Viking Temizlik, Ege Bölgesi Sanayi Odasının 2019 yılı için üretimden satış kriterine göre, Ege bölgesinin en büyük 100 dev firması arasına 76.sıradan girmiş bulunmaktadır. Perakende Kanal, Ev Dışı Tüketim , Private Label (özel üretim) ve İhracat olmak üzere 4 farklı satış kanalı mevcuttur. Sailor Viking markası altında gerçekleşen ihracat 60 ülkeye ulaşmıştır.

Viking Fabrika

Çevrenin korunmasına en çok katkı sağlayan Egeli sanayicilerden olan Viking’in geçmiş yıllarda Çevre Altın Ödülü ile Çevko Atık Yönetim Sistemi ve Uygulamaları , Çevre Konulu Sosyal Sorumluluk Uygulamaları kategorilerinde Yeşil Nokta Teşvik Ödül’lerini hak etmesinde atıklarını kaynağında azaltan, hammadde, doğal kaynak, enerji tasarrufu ve atık geri kazanımı ile ilgili teknolojileri yakından takip edip hayata geçiren, yatırım yapan bir firma olmasının payı büyüktür.

Çevre ve İş Sağlığı Yönetim Sistemlerini ilave bir maliyet olarak değil, pazarda üstünlük ve rekabet avantajı sağlayan bir faktör olarak gören Viking Temizlik, 2004 yılında alınmış olan ISO 9001:2000 belgesinin yanı sıra, 2006 yılı içerisinde alınan ISO 14001 ve OHSAS 18001 sistemlerine geçiş ile “Entegre Yönetim Sistemi”nin kurulumunu gerçekleştirmiştir. 2015 yılında ise insan sağlığını doğrudan etkileyen ürünlerin hangi koşullarda üretilmesi gerektiği konusunda kılavuzluk eden kalite sistemi olan GMP (Good Manufacturing Practies) yani “İyi Üretim Uygulamaları” belgesini almaya hak kazanmıştır. Toplam kalite yönetimi için ambalaj kalitesinin de ürün kalitesi kadar önemli olduğu gerçeği ile kurulan Vikipack Plastik ve Kimya A.Ş’de günümüzün en modern plastik şişirme makineleriyle üretim yapılmaktadır. Ayrıca Üniversite - Sanayi işbirliği çerçevesinde yürütülen San-Tez ve Tübitak Projeleri hayata geçirilmiş, Türkiye’de üretilmeyen iki madde olan fiksatör ve polimer geliştirilmiş, her iki projenin de Avrupa Patent Başvuruları kabul edilmiştir.


Viking Profesyonel

Viking Profesyonel 2008 yılında faaliyetlerine İzmir’ de başlamış ve Ev Dışı Tüketim pazarında geçen 12 yılda müşterilerine Türkiye çapında yaygınlığını arttırarak ulaşmıştır. Şu an 399 SKU ürün ile kişisel hijyen, genel temizlik, zemin temizliği, mutfak hijyeni, çamaşırhane hijyeni ve gıda hijyeni alanlarında her sektörden müşterilerine çeşitliliği ile akılcı çözümler sunarak büyümeye devam etmektedir. Viking Profesyonel 2019 yılında piyasaya sunduğu Viking Profesyonel Premium vegan sertifikalı ürün serisi ile sektörde farklılığını konuşturmuştur.

Viking Profesyonel tüm ürün gamının verimli kullanımı ve ekonomik olacak şekilde destekleyen seyreltme, yıkama ve dozajlama üniteleriylemüşterilerine sunarak akılcı çözümün adresi olduğunu kanıtlamaktadır. Viking Profesyonel’ in başlıca hizmet verdiği sektörler arasında oteller, restaurantlar, kafeler, yemek şirketleri, çamaşırhaneler, sağlık kuruluşları, eğitim kurumları ve gıda üretim sektörü yer almaktadır.

Satış sonrası hizmetlerde de profesyonel çözümün adresi olan Viking, kurduğu Viking Akademi ile sürdürülebilir müşteri memnuniyeti için sektöre destek sağlamaktadır.


İlginize teşekkür ederiz…

KATALOG

Ürün kataloğumuzu indirebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için ürün kataloğumuzu indiriniz.